Koltuk Yıkama da en çok sorulan sorulardan bazı örnekler ve açıklamalar bulunmaktadır. Koltuk temizleme esnasında sıkça karşılaşılan soruların başında gelen ve merak edilen sorular başlıklar halinde sıralanmıştır.

Daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Koltuk Yıkama Ne kadar sürüyor?

Koltuk yıkama koltuğun kumaş yapısı leke ve kir durumuna göre 1-2 saat zaman almaktadır.

Lekelere garanti veriyor musunuz?

Koltuk kumaş yapısına göre ve lekenin oluşum zamanına göre koltuklardan lekenin yüzde yüz çıkması gibi bir garanti söz konusu değildir. Her leke çıkar fakat hassas bir kumaştan oje saç boyası kan lekesi gibi ağır lekelere garanti verilmez. Leke çıkarma uygulaması yapılır fakat koltuk ve leke görülmeden garanti verilmesi sadece tüketiciyi yanıltıcı bir yaklaşımdır. Görmeden her leke çıkar %100 garantili leke çıkarma tabiri sözler aldatıcıdır. Bu konuda dikkatli olunması tavsiye edilir.

Koltuklardan İdrar kokusu çıkar mı?

Evet. Koltuk yıkama işleminde kullanılan özel koltuk temizleme ürünü koltuk süngerine kadar işler ve koltuk içerisinde tozu kokuyu tamamen yok eder.

Koltuklarımı elde sildim kuruduktan sonra kusma yaptı siz yıkayınca tekrar kusma yapar mı?

Hayır. Koltuk yıkama işleminde kesinlikle bu tip durumlar ile karşılaşmazsınız. Yıkama sonrasında kusma asla olmaz koltuk içerisinde bulunan toz kir tamamen çıkarılana kadar yıkama işlemi yapılır ve güçlü vakum sayesinde tamamen tüm kirlerden arındırılır. Çamaşır makinesinden çıkan çamaşırların direk kuruma duruma getirildiği gibi de örnekleyebiliriz.
Detaylı olarak da inceleye bilirsiniz.
Koltuk yıkama Koltuk Silme

Koltuğuma Soba kurumu döküldü çıkar mı?

Soba kurumu isi tamamen çıkar fakat dökülme sonrasında hiç bir işlem uygulamadan hemen profesyonel bir koltuk temizleme firması ile görüşüp müdahale edilmesi gerekmektedir.

Eğer koltuk yıkama firması aramadan önce ıslak ben ile silinmeye çalışılmış ise koltuk kumaş yapısına göre silinmiş olan bölgelerde leke kalma durumu olabilir.

Koltuğun her yeri yıkanıyor mu?

Koltuk yıkama işleminde görülen her bölge tamamen deterjanlı karışım su püskürtme sistemi ile ıslatılarak yıkama işlemi yapılır. Koltuğun her yeri yıkanmaktadır. Sadece baza lı koltuklarda baza alt kısımı yıkanmamak tadır.

Deri koltuklar Yıkanıyor mu?

Deri koltuklar da yıkama işlemi yapılmamaktadır. Sadece özel temizleme ilaçları ile silme işlemi yapılmaktadır. Suni deri ve gerçek deri olarak iki çeşit deri koltuk kumaş çeşidi bulunmaktadır. Yarı kumaş yarı deri koltuklarda koltuk yıkama fiyatına ilave edilerek bu işlem gerçekleştirilir.

Koltuk minderlerini de yıkıyor musunuz?

Evet. Koltuk takımına dahil olarak oturma ve sırt minderleri de yıkama yapılmaktadır. Ufak kırlentler de yıkama yapılabilmektedir.

Koltuk Yıkama firma seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Koltuk yıkama firma seçimi konusunda yüzlerce firma arasında sizin için en dorusunu seçmek oldukça zor gibi görünse de öncelikle koltuk yıkama firmasının referanslarına bakabilirsiniz yada tavsiye üzerine temizlik konusunda bir yakınınız tarafından onaylanmış olmasına dikkat ederseniz sizler için en doğru seçim olacaktır.

Koltuk yıkama Kumaşa zarar veriyor mu?

Koltuk yıkama kumaşa zarar vermez, fakat uygun şekilde yıkanması gerekmektedir. Her koltuk aynı şekilde aynı deterjanlar ile temizlenmemeli dir. Koltuk temizliğin de Profesyonel temizlik firmaları nı tercih edilmesi tavsiye olunur.

Koltuk Yıkama işlemi ne kadar sürüyor?

Koltuk kumaş yapısı kir leke durumuna göre 1-2 saat zaman alabilmektedir.

Lekeler tamamen çıkıyor mu?

Koltuk kumaş yapısına göre leke çıkma durumu değişmektedir. Profesyonel bir temizlik firmasında her türlü leke için leke çıkarıcı bulunmakta fakat kumaş yapısının hassasiyetine bağlı olarak eğer oluşan leke çok uzun zaman önce oluşmuş ise kumaş yapısını bozmamak adına tamamen çıkmayabilir. Yüzde yüz her leke çıkar gibi vaatler de bulunan firmalar gerçek dışı bilgiler vermektedir.

Ne sıklıkta koltuk yıkatmak gerekiyor?

Koltuğun bulunduğu yer ve kullanım durumuna göre sene de iki defa koltukların yıkanması gerekmektedir. Bu durumda kesinlikle elde silme işlemi yapılamaması tavsiye edilir.

Koltuklar Yıkama sonrası ne kadar zamanda kuruyor?

Koltukların bulunduğu yer ve kumaşa yapısına bağlı olarak 12-24 saat içinde kuruma gerçekleşir. Var ise minder yada kırlentler in koltuğun üzerinde kurutulması tavsiye olunur. Balkona ve dış mekana çıkarılması durumunda nemli olan minderler tekrar tozlana bilmekte buda uygun değildir.

Hangi deterjanı kullanıyorsunuz?

Twins koltuk yıkama olarak sağlık bakanlığı onaylı Sabuncuoğlu kimya üretimi olan Era111 profesyonel koltuk temizleme deterjanı ve P1 Power1 profesyonel leke çıkarıcı kullanıyoruz. Ayrıca konsantre yumuşatıcı kullanılmaktadır.

Sigara is idrar kokusu çıkar mı?

Evet. Koltuk yıkama hizmeti iyi şekilde yapıldığında sigara kokusu, is duman kokusu, idrar kokusu, yemek kokuları ve dış etkenlerden oluşmuş tüm kokular tamamen giderilmektedir.