Koltuk Takımı Seçimi

Koltuk Takımı seçimi günümüz şartlarında oldukça zordur. Zor olan kısmı ise koltuk takımı modellerinin rekabet ortamında oldukça artması buda koltuk seçimini oldukça zorlaştırmaktadır.

Peki size uygun koltuk takımı hangisi?

Öncelikle koltuk takımı seçiminde koltuğu kullanmak istediğiniz yerden başlayalım!

Koltuğun duracağı alan kaç metre kare (m2) bunun bilinmesi gerekmektedir. Koltuk satan mağazalar yanıltabiliyor nedeni ise her birinin devasa büyüklükte oluşudur. Bir koltuk satan mağazaya girdiğinizde çok beğenmiş olsanız dahi bulunduğu yerde size küçük görünen koltuk takımı sizin koltuk için ayırdığınız yere sığmaya bilir. Bu yüzden ölçüler çok önemlidir. Mağaza görevlisine istediğiniz ölçüleri belirtirseniz sizlere daha çabuk yardımcı olacak ve aradığınız koltuk takımını bulacaksınız.

  • Kullanım alanına göre seçim

  • Uygun ölçüler

  • Mağaza öncesi Seçim

Koltuk kullanım amacına göre seçim!

Oturma odası koltuğu misafir odası koltuğu çok amaçlı koltuk gibi daha da sıralayabiliriz. Öncelikle seçiminizi bir mağazaya gitmeden belirlemelisiniz aksi durumda seçenekler karşısında yanlış bir takım ile dönüş sağlayabilirsiniz.

Ev sahibi yada kiracı veya geçici dış görevlerde olan polis asker memurların sıkça karşılaştığı durumlardan biri de ev yer değişikliği nedeni ile aldığı koltuğun artık ikinci yerleşim yerine gittiğinde işine yaramaması yada koltuk için ayırdığı yere koltuk takımının sığmaması gibi durumlarla ile karşılaşılabilmektedir.

Bu yüzden koltuk takımı seçimi önemlidir.