Koltuk Silme

Koltuk silme işlemini bir çoğu kişi mutlaka yapmıştır. Bir şey döküldüğünde ıslak bezle yada bir miktar deterjan dökerek koltuğu yüzeyini silinmiştir.

Fakat bizim koltuk silme yi önermediğimiz durum lokal uygulamalar değil tamamen koltuğun bütününü yoğun deterjan ile elde silinmesidir. Su dolu bir kaba deterjan döküp koltuk sırılsıklam olana kadar ovalama yaparak silinmesi uygun değildir.

Özellik de arapsabunu gibi durulaması çok zor temizlik ürünleri ile koltuk silme işlemi yapılmaktadır. Kesinlikle önermediğimiz temizleme yöntemleridir.

Elde koltuk silme

Elde koltuk silme işleminde sadece silme esnasında koltuk yüzeyinde bulunan tozlar var ise lekeler çıkmaktadır. Fakat kurumaya başladıkça tekrar lekeler yüzeye çıktığı görülür.

Her ne kadarda duru bezle tekrar üzerinde geçilse de bir miktar deterjan koltuk süngerin de kalmakta buda koltuk yüzeyinde yapışkan bir tabaka bıraktığından erken kirlenmesine sebep olmaktadır.

Hem erken kirlenmeye sebep olmak da hemde koltuk kumaş ve süngerin ciddi zarar görmesine  sebep olmaktadır. Bir süre sonra koltuk kumaşlarında deformasyon  ve koltuk yüzeyinde çökmeler oluşmaktadır.

Ev ekonomisine katkı sağlamak adına yaptığınız bir temizlik aslında sizlere ciddi zararlar vermektedir.

  • Koltuk silme

  • Çekyat silme

  • Yatak silme

Tüm bu saydıklarımız uygun olmayanlardır. Yüksek bütçeler ayırıp aldığınız koltuk, çekyat ve yataklarınız ortalama olarak 5-10 yıl kullanım süresi bulunmaktadır. Fakat silme işlemi yapılarak ömürlerini kısalmasına sebep olursunuz.

Basit bir örnek vermek gerekir ise bulaşık süngerleri tamamen durulama yapılmadan bırakıldığında bir süre sonra pul pul dökülür.

Bunun sebebi deterjanlı kalması ve deterjanın sünger yapısını bozmasından kaynaklıdır. Aynı şekilde kumaş yapısını da bozmaktadır.

Profesyonel temizlik

Profesyonel temizlik firmalarında bu tarz uygunsuz durumlar ile karşılaşmazsınız. İşini iyi yapan koltuk yıkama firması mutlaka yıkama sonrasında durulama yapmaktadır.

Kumaş yapısına göre yıkama yöntemi yapıldığı için temizleme esnasında hem kumaş hem sünger aşınmamış olacaktır.