Koltuk örtü

koltuklar alındığı günün ikinci haftası eğer hiper aktif  bir de evde çocuğunuz yada torununuz var ise olmazsa olmazlardır. Koltuk örtüleri koltukların dış etkenlerden lekeleri önlemektedir.

Yüksek maliyetler ile aldığınız koltuğunuzu korumanın yolu koltuğunuza göre uygun bir koltuk örtüsü almak olacaktır.

Koltuk örtüsü sadece lekelere karşı korumaktadır. Toza karşı koruma sağlaması sadece zamanı uzatmaktadır.

Koltuk örtüsünün en az 2 haftada bir yıkanması koltuğunuzun kirlenmesini önleyecektir.

Koltuk Örtüsü Seçimi

Koltuk örtüsü seçimi talepler doğrultusunda artan seçeneklerden dolayı kafa karıştırmaktadır. Uzun süre temizlenmeyen koltuk örtüleri elek görevi görerek tozları zamanla örtüden koltuğun süngerine kadar ulaştırabilir.

Bu yüzden koltuk örtüsü seçiminde evde rahatlıkla yıkanabilecek ölçülerde örtü seçilmesi tavsiye edilmektedir.

Koltuk örtülerinin iki haftada bir yıkanması gerekmektedir. Bu yüzden  kalın süngerli, ekstra bir koltuk takımı görüntüsünde olan koltuk örtülerinin temizliği zordur. Ev de çamaşır makinesine girmeyeceği gibi sizlere yüksek maliyetler çıkaracaktır.

Ayrıca koltuğun kumaş bölümünü tamamen kaplayan örtüler seçilmesi koltuğun renk tonlamasında da değişikliğe sebebiyet vermeyeceğinden iyi bir seçim olacaktır.

  • Kolay Temizlenebilir

  • Koltuk Yapısına Uygun Örtüler

  • Boya Bırakmayan örtüler

Örtü Kumaş Kalitesi

Alınan örtülerin kumaş kalitesi önemlidir. Eğer kalitesiz bir koltuk örtüsü alınır ise bunun sonucu size pahalıya mal olabilir. Bazı kumaşlarda uygun fiyatlara satabilmek adına kalitesiz boyama işlemi yapılmaktadır. Kaynatılma yöntemi ile boyama yapılmış iplerden oluşan kumaşlar pahalı olur. Fakat teknoloji geliştikçe fırsatçılarında işine yarıyor.

Tek renk kumaşın üzerine rulo silindirler den boyama işlemi yapılıyor. Üreticiler için kolaylık fakat tüketici için uygun değildir.

Bu tarz kumaşlarda bir süre sonra koltuğunuza kumaşın boyası bulaşır ve kesinlikle çıkmaz. Koltuğunuzu korumak adına alınan koltuk örtüsü kalitesinden dolayı ciddi zararlar verir.