Proje Açıklaması

Yatak Yıkama Nasıl Yapılır?

Yatak yıkama ve Temizleme hizmeti özenle yapılması gereken bir uygulamadır. Koltuk Yıkama hizmetinde olduğu gibi yatak kumaş ve özelliğine göre yıkama işlemi değişmektedir.

Yatak Yıkama ortama olarak 30 – 45 dakika zaman almaktadır. Yıkama işlemi sıvı kimyasal kullanılarak yapılmakta olup kuruma süresi bulunduğu ortama göre 12 ila 18 saat sürmektedir.

Yatak üzerinde lekelere özel leke çıkarıcı uygulaması yapılır. Yataklar için özel deterjan makine haznesine yerleştirilir. Daha sonra püskürtme yöntemi ile yatağın tamamı ıslatılır. Bir süre beklendikten sonra karışım deterjan sayesinde kir, koku yüzeye çıkar. Vakumlama işlemi ile yüzeye çıkan kir tamamen vakumlama işlemi yapılır.

Ne sıklık da yatak yıkanmalıdır?

Gün içinde çok çalışıp eve yorgun geldiğinizde sizi en iyi ağırlayan yatağınız dır. Peki yatağınız yeteri kadar temiz mi? ve Ne sıklıkta yatak temizliği yapılmalı?

Yatak yıkama ve temizleme yılda en az 2 defa profesyonel bir temizlik firmasına yaptırılmalıdır.

Özellikle çocuk yatakları yılda 3-4 defa yıkanması sağlık açısından gereklidir.

Yataklar neden Yıkanmalıdır?

Yataklar da ter kokusu, vücut yağı, deri döküntüleri, çevresel ortamlara göre tozlar birikmektedir. Çocuk yataklarında idrar sızması sonucu zamanla gözle göremediğimiz mikro organizmalar çoğalmakta ve yatağınızda farkında olmadan yüzlerce organizma ile paylaşmak tasınız.

Dikkat edilmesi gerekenler

Yatak kullanımı ve yatak temizletmek sağlığınız için çok önemlidir.

Yataklarda oluşan bakteriler
yataklarda-bakteri-olusumu

Galeri

Twins Temizlik Hizmetleri Yatak yıkama Resimleri.

Benzer Konular