Proje Açıklaması

Çekyat Temizleme Nasıl Yapılır?

Çekyat Yıkama ve Temizleme
Çekyat yıkama hizmeti veren bir çok temizlik firması bulunmaktadır. Peki neden özellikle çekyat yıkama diye bir başlık açtık ?

Misafir odalarında kullanılan koltuk takımlarına göre daha fazla kullanıldığı için kirlenme olasılığı daha yüksektir. Her şey dökülebilir, bu sebepten temizliği de bir o kadar zor ve temizleme esnasında dikkat edilmesi gerekmektedir.

Derinlemesine Temizlik

Derinlemesine temizlik gerektiren çekyatlar özenle yıkanmalıdır. Bir çoğumuz hatta profesyonel koltuk yıkama hizmeti sunan bizler dahil olmak üzere 🙂 koltuğa veya çekyata yemek yada her hangi bir şey döküldüğünde silme işlemi yaparız koltuk silmeyi önermeyen bizler evet bizlerde yeri geldiğinde koltuğu siliyoruz emin olun bizim koltuklarımız daha kirli buda ayrı bir itiraf olsun 🙂

Silme işlemi sonrasında mutlaka bir deterjan tadbik edilerek silindiği için her ne kadar ıslak bir bez ile durulama yapılmaya çalışsak da bir miktar deterjan süngerin içerisin de kalmaktadır.

Yıkama Zarar veriyor mu?

Peki bu deterjanın koltuk ve ya çekyat süngeri ne ne gibi zararı oluyor?
Örnek göstermek gerekirse bulaşık süngeri diyebiliriz, bulaşık yıkama sonrasında her ne kadar bulaşık süngerini durulama işlemi yapılsa da bir miktar deterjan süngerde kalmaktadır. Bir süre sonra deterjanlı kalan sünger toz haline gelip pul pul döküldüğünü göreceksiniz.

Bunun çekyat ve koltuklarda olduğunu düşünün sünger belli bir süre sonra bulaşık süngerin de olduğu gibi deforme olacak ve çekyatlarda çökmeler görülecektir.

Uzun Süre Kullanım

Peki çekyatlarımızı uzun süre yeni görünümünde kullanabilmek için ne yapmalıyız?

Eğer püskürtme ve vakumlama yapan bir koltuk yıkama makineniz var ise koltuk süngerin de tortu bırakmayacak deterjanlar kullanarak yılda en az 2 defa derinlemesine temizlik mutlaka yapılmalıdır. Hem uzun süre kullanabilmek adına hem de sağlığınız için gerekli bir işlemdir.

Eğer profesyonel koltuk temizleme makineniz yoksa ve ya çok yoğun çalışma temponuz dan dolayı vakit bulamıyor iseniz, Tavsiyemiz çekyatlarınızı profesyonel bir temizlik firmasına yılda en az 2 defa temizletmeniz olacaktır.

Galeri

Çekyat yıkama hizmeti sunduğumuz yerlerde çekilmiş resimlerdir.

Benzer Konular